Styrelsen

AiredaleTerrierGillets styrelse 2023

Ordförande
Mia Holm
Fiskesbro Solbacken
365 92 Hovmantorp
Tel. 070-716 61 25
mia.holm@airepatrols.com

Vice ordförande
Terttu Lardner
Vallatorpsvägen 188
187 52 Täby
Tel 070-598 41 88
terttu.lardner@telia.com

Sekreterare
Monica Andersson
Pepparmyntavägen 12,
331 53 Värnamo
Tel. 073-824 68 68
sekreterare.atgillet@telia.com 

Kassör
Hans Svensson
Tvärgatan 2 A
388 30 Ljungbyholm
Tel hem 0480-308 96, 070-575 56 15
hans@tagessonlundquist.se

Ordinarie ledamot
Anna Arne-Andersson
Hulängen Hagalund 1
546 92 Mölltorp
Tel 0761-36 92 39
anna.a.arne@svenskakyrkan.se

Suppleanter
Fredrik Åhs
Virvelvägen 3
599 33 Ödeshög
Tel 070-223 06 10
fredrik.b.ahs@gmail.com

Fredrik Carlsson
Grönegatan 23
595 53 Mjölby
Tel. 070-214 16 56
fredrik@kocken.one

Revisorer
Lena Danielsson
Mjölnarvägen 8A lgh 1901
131 74 Nacka
lena.danielsson@outlook.com

Kerstin Edeen
Borgåsvägen 12
735 91 Susrahammar
070-5684575
kerstin@lisjo.se

Revisorssuppleanter
Christina Abrahamson
Stenunga Spången 1
52492 Herrljunga

Mats Gellerstig
Sjutomtavägen 5A
756 46 Uppsala

Valberedning
Sammankallande:
Lisbeth Svensson
Tvärgatan 2 A
388 30 Ljungbyholm
Tel hem 0480-308 96

Kerstin Hedén
Sockerkokaregatan 12
222 36 Lund
kerstin.heden@telia.com
073-416 61 10

Elisabeth Svane
Klevens gård 1
546 91 Karlsborg

Redaktör och webbmaster
Inger Söderlund
Karlbergsvägen 12
791 36 Falun
Tel 070-339 18 70
inger.soderlund@journalisterna.com

Välkommen till AiredaleTerrierGillet

Läs våra broschyrer

Här kan du ladda ner våra informationsbroschyrer om airedaleterrier, läsa dem och om du vill, skriva ut dem.

Beteende


Läs mer under länken här.