Styrelsen

AiredaleTerrierGillets styrelse 2021

Ordförande

Fredrik Åhs, Virvelvägen 3, 599 33 Ödeshög

Tel 070-223 06 10

Fredrik.b.ahs@gmail.com

Vice ordförande

Terttu Lardner, Vallatorpsvägen 188, 187 52 Täby

Tel 070-598 41 88

terttu.lardner@telia.com

Sekreterare

Kerstin Ekegren, Malmgårdsvägen 57 B, 116 38 Stockholm

Tel hem 08-31 86 12, 072-522 10 25

info@birkahundcenter.se

Kassör

Hans Svensson, Tvärgatan 2 A, 388 30 Ljungbyholm

Tel hem 0480-308 96, 070-575 56 15

hans@tagessonlundquist.se

Ordinarie ledamot

jenny.m.dahlbom@gmail.com

Suppleanter

Anna Arne-Andersson, Hulängen Hagalund 1, 546 92 Mölltorp

Tel 0761-36 92 39

anna.a.arne@svenskakyrkan.se

Hanna Karlsson Örntorp 203, 395 98 Läckeby

Tel 076-220 88 34

Hanna@kennelkawanda.se

Revisorer

Lena Danielsson, Frihetsvägen 7, 177 53 Järfälla

lena.danielsson@outlook.com

Kerstin Hedlén, Stalldrängsgatan 1, 724 66 Västerås

kerstin@flight-wood.com

Revisorssuppleanter

Lars Inge Nilsson, Olofsbergsvägen 2, 702 29 Örebro

Michael Holm, Fiskesbro Solbacken, 360 51 Hovmantorp

Valberedning

Lotta Streijffert, Harstorpsvägen 29, 373 35 Fridlevstad (sammankallande)

Tel 070-533 84 45

Katarina Sundberg, Sigtunagatan 16, 113 22 Stockholm

Tel 0730-20 99 78

Katarinasundberg@netscape.net

Kerstin Edeen, Borgåsvägen 12, 735 91 Surahammar

Tel 070-568 45 75

kerstin@lisjo.se

Redaktör och webmaster

Inger Söderlund, Karlbergsvägen 12, 791 36 Falun

Tel 070-339 18 70

inger.soderlund@journalisterna.com

Välkommen till AiredaleTerrierGillet

Läs våra broschyrer

Här kan du ladda ner våra informationsbroschyrer om airedaleterrier, läsa dem och om du vill, skriva ut dem.

Beteende


Läs mer under länken här.