Styrelsen

AiredaleTerrierGillets styrelse 2019

Ordförande
Katarina Sundberg
Sigtunagatan 16
113 22 Stockholm
Tel hem 08-673 26 86
Mobil 0730-20 99 78
katarinasundberg@netscape.net

Vice ordförande
Terttu Lardner
Vallatorpsvägen 188
187 52 Täby
Tel  070-598 41 88
terttu.lardner@telia.com

Sekreterare
Kerstin Ekegren
Karlbergsvägen 68 A
113 35 Stockholm
Tel hem 08-31 86 12
Mobil 072-522 10 25
info@birkahundcenter.se

Kassör
Hans Svensson
Harbyvägen 6
388 30 Ljungbyholm
Tel hem 0480-308 96
Mobil 070-575 56 15
svenssonhsls@hotmail.com

Ordinarie ledamot
Tina Weinemo Wallin
Hamstavägen 2
861 91 Timrå
Tel 070-285 38 74
tina.christer.wallin@gmail.com

Suppleanter
Lotta Streijffert
Harstorpsvägen 29
373 35 Fridlevstad
Tel hem 0455-33 84 45
Mobil 070-533 84 45
lotta@airedale.se

Annika Berntsson Thöldte
Dalagatan 40
113 24 Stockholm
Tel 073-4168364
atholdte@gmail.com

Revisorer
Susanne Gussing
Valhallavägen 174
115 27 Stockholm
susanne.gussing@gmail.com

Mats Gellerstig
Sjutomtavägen 5 A
756 46 Uppsala
mats.gellerstig@telia.com

Revisorssuppleanter
Lars Inge Nilsson
Olofsbergsvägen 2
702 29 Örebro

Michael Holm
Fiskesbro Solbacken
360 51 Hovmantorp

Valberedning
AnnChristin Molin (sammankallande)
Yttersta vägen 20 A
178 90 Ekerö
Tel 08-560 231 21, 0705-14 11 14
annchristin.molin@telia.com

Eva Persson
Oskarsgatan 5
352 36 Växjö
Tel 0470-12 201
073-932 8 20
evapersson12@gmail.com

Dodo Sandahl
Magna Sunnerdahls väg 33 D
197 91 Bro
Tel 070-668 69 09
dodo@sandaleairedales.nu

Redaktör och webmaster
Inger Söderlund
Karlbergsvägen 12
791 36 Falun
Tel 070-339 18 70
inger.soderlund@journalisterna.com

Välkommen till AiredaleTerrierGillet

Läs våra broschyrer

Här kan du ladda ner våra informationsbroschyrer om airedaleterrier, läsa dem och om du vill, skriva ut dem.

Beteende


Läs mer under länken här.